Електронний архів

Державного університету економіки і технологій

 

Recent Submissions

Item
Роль фонду життєвих засобів у задоволенні потреб споживача та формуванні його особистості
(Economics and technical engineering, 2023-10-25) Hanna Andrushchenko
У статті з’ясовано, що трактування сучасними науковцями поняття «фонд життєвих засобів» базується на особливостях його історичного розвитку і механізму формування. В економічній інтерпретації фонд життєвих засобів виступає суто як набір різного роду предметів та послуг, якими користується людина у процесі своєї життєдіяльності. Однак такий зміст фонду життєвих засобів не розкриває повною мірою його як особистісної (в тому числі, споживацької), так і суспільної значущості. Тож, для уточнення змісту фонду життєвих засобів як важливого поняття маркетингу, визначення його ролі у відтворенні соціальної сутності споживача використано такі маркетингові поняття, як: «потреба», «благо», «інтерес», «цінність», «вигода», «мотив», «дохід», «споживання», «заощадження», а також «якість життя», «спосіб життя», «стиль життя», «соціальне відтворення», «споживацька поведінка» тощо. У статті досліджено структуру фонду життєвих засобів та вивчено дві її основні частини (натурально-речова і грошова) з економічного погляду; запропоновано удосконалення структури фонду життєвих засобів шляхом виділення третьої частини у його структурі – соціально-відтворюючої, яка здійснює найбільший вплив на формування людини як споживача товарів і послуг, як особистості у процесі відтворення її ролі в суспільстві. У статті доведено, що фонд життєвих засобів як поняття є соціальним надбанням, має міждисциплінарний характер, оскільки як мінімум виступає предметом вивчення таких трьох соціально-гуманітарних наук, як економіка, маркетинг і соціологія. Як явище фонд життєвих засобів, окрім натурально-речової і грошової, має соціальну константу, що полягає у задоволенні потреб людини як споживача, забезпеченні її якісним рівнем життя і набутті нею бажаного соціального статусу в суспільстві шляхом збагачення та накопичення фонду життєвих засобів.
Item
Вплив сучасних інформаційних технологій на фінансове управління в страхових компаніях
(Державний університет економіки і технологій, 2024) Яценко Н. О.
Кваліфікаційна робота магістра присвячена питанням теорії та практики застосування у страховому бізнесі інформаційних технологій, та управлінню фінансовими операціями з їх використанням. В роботі проаналізовано основні фінансово-економічні показники, фінансовий стан, платоспроможність ПрАТ СК «ПЗУ Україна», а також формування фінансових результатів та ефективність діяльності страхової компанії. Проведена оцінка технологічності ПрАТ СК «ПЗУ Україна», а також впливу економічної і політичної ситуації на розвиток інформаційних технологій в компанії. Розроблено рекомендації щодо подальшої трансформації страхового бізнесу у цифрове середовище, стратегічного прориву страхової компанії ПрАТ СК «ПЗУ Україна» за рахунок технологічного удосконалення компанії з формуванням цифрових рішень в реалізації страхових послуг, що забезпечить компанії здатність конкурувати з іншими страховиками на нестабільному страховому ринку. Пропозиції супроводжуються обчисленнями, які доводять їх практичну значущість.
Item
Стале фінансування: особливості та перспективи
(Scientific and practical journal "Economics and technical engineering", 2023-10-25) Iryna Vasylchuk; Natalya Izmaylova; Yaroslava Shablii
Мета статті – дослідити ступінь розвитку та зрілості концепції сталого фінансування, вивчити складові та особливості, що визначають її зміст, та оцінити тенденції її розвитку. Встановлено, що еволюція поняття привела до фундаментальних зрушень у розумінні принципів інвестування та відмін між відповідальним інвестуванням та інвестуванням у сталий розвиток на принципах ESG: за першого підходу завданням учасників процесу фінансування є убезпечитися від ризиків переходу до сталого розвитку, то за другого підходу - отримати вигоди від реалізації можливостей сталого розвитку. Висловлено судження, що за сукупністю ознак та закономірностей можна констатувати злам у існуючій системі поглядів на процеси алокації капіталу на фінансових ринках, а за ступенем зрілості цей злам засвідчує перехід від «концепції» до «парадигми» сталого фінансування. Аргументовано, що особливості сталого фінансування визначаються його складовими, цільовою функцією, різноманітним спектром суб’єктів фінансового ринку та фінансових інструментів. Встановлено, що стале фінансування допомагає трансформувати як економіку, так і суспільство за допомогою більш відповідального розвитку та інвестицій у всьому світі, однак на тренди його розвитку в останні роки впливають геополітичні чинники, такі як пандемія та війна.
Item
Конкурентоспроможність національної економіки в умовах інтеграції до ЄС: колективна монографія
(Видавництво ННВК «АТБ», 2024)
Доведено важливість належного рівня розвитку національної економіки та зайняття Україною гідної ніші на міжнародній арені. Визначено, що сучасні умови розвитку національної економіки України вимагають інтеграції країни у світовий простір, перспективи якої залежать від ролі та місця країни в глобальному економічному середовищі та здатності забезпечувати умови для розвитку її конкурентоспроможності. Підкреслено необхідність посилення міжнародного співробітництва, як фактора кращих можливостей, а також переваг нової реальності для пошуку дієвих рішень для викликів, які постають перед людством. Підсумовано, що розвиток науки і технологій, відродження вітчизняних галузей шляхом впровадження новітніх технологій, збереження та збалансований розвиток людського капіталу - усе це забезпечить просування України до ринку ЄС шляхом розвитку конкурентоспроможної високотехнологічної економіки.
Item
Штучні нейронні мережі: навчальний посібник
(Державний університет економіки і технологій, 2023) Ткаліченко, Сергій Володимирович
Навчальний посібник містить практичні рекомендації для допомоги здобувачів вищої освіти у вивченні освітньої компоненти “Нейромережі”, зокрема передбачають дослідження моделей архітектур, методологій побудови моделей з використанням штучних нейронних мереж, використаня методів практико-орієнтованого навчання, зокрема: процес аналізу предметної області; розробки моделі варіантів використання із застосуванням шаблонів; програмну реалізацію у вигляді Matlab та C# коду. Розглянуто сучасні моделі та підходи до використання штучних нейронних мереж.